24 Haziran 2018 Pazar

Küçücük bir mucize ve tatil isteği..!

Bayram geçti gitti , ben arefe günü de izinliydim ama bu bayramda ne yaptın diye sorsanız sadece aile büyükleri ziyaret edildi o kadar :) hatta ilk gün herkese gidip , diğer iki gün evde dinlendim. 

Bayramda herhalde hepimizin canını acıtan yavru köpek olayıydı . Fotoğrafını paylaşmıyorum çünkü her baktığımda ağlıyorum , bütün bayramda içim acıdı. Allah bunu yaşatana zaten cezasını verecek. He bir de "kazayla" oldu diyenler var ya , işte iş makinesi "kazayla"yapmış diye. Maşallah iş makinesi sadece patilere mi çalışmış ? hadi öyle oldu varsayalım , kardeşim orada acı içinde kıvranan bir köpek sesi duymadın mı ? insanın eline bir şey batsa "ay " diye irkiliyor o hayvanın hem bacaklarını kopar hemde ses duyma olacak iş mi ? hani kaza ya , madem öyle ses duydun çağır yardım o hayvanı acılar içinde orada bırakmanın anlamı ne ? Valla yazarken hala çok sinirleniyorum. Size şöyle bir şey anlatıyım.


Bu gördüğünüz yaralı kuşumuzun adı Mucize. Neden mucize ? Çünkü Annesi çakıl ve Babası çiko tarafından dövüldü.Şaka yapmıyorum , o kadar çok yavruları oldu ki artık sayamıyorum , hiçbirini bir kez olsun dövdüklerini görmedim ama nedendir bilinmez bunu dövmüşler. Hatta ilk gün kafasında biraz böyle çizik vardı biz de Annesi dövdü diye anneyi ayırdık ertesi gün baktık ki çizik iyice açılmış kanamış , he dedik bu sefer babayı ayıralım Annesi baksın. Bu sefer bir baktık ki Anne'de dövmüş en son bulduğumuzda bu haldeydi.
 Ben işe gidiyorum yokum evde , Serhat babasının yanında ona yardım ediyor , ee Ramazan öncesi Dj'lik işleri oluyordu evde olmuyordu.Sürekli takip edemiyorduk ki bir de daha bir aylık bile değildi , 4-5 gün falan vardı , bizde anne babasından ayırdık , ayrı kafese koyduk. O kadar ürküyordu ki , yemek yiyemiyor , Serhat ona merhem aldı onu sürerken canı yanıyor , ya küçücük kuş diyorsunuz ama o bir CAN . Yemek yiyemediği için cicibebe'den mama yapıyoruz Serhat onu şırınganın o tüp kısmı var ya artık ne deniyor bilmiyorum ona , onla besliyordu. Hayatı bile erken öğrendi cidden dalga geçmiyorum. Normalde kuşlar tüneklerine çok daha geç zamanda çıkarlar bizimkisi hemen çıkmaya başladı , ilk zamanlar yerden mama yerler sonra mama kaplarına alınır bizimkisi ikinci günden mama kaplarına çıkığ yemek yemeğe çalışıyordu. Kuşu parmağımıza alıyorduk öyle güzel geliyordu ki sanki 1.5 aylık kuş dersiniz.


Bir gün hiç unutmam Serhat'ın Dj 'lik işi var en son öğlen beslemişti bende şırıngayla besleyemezdim , canını yakarım diye korkuyordum .. Mucize saatlerdir aç yemek kıramıyor , daha küçük, ne yapsam ne etsem aldım böyle üşüyordu da havluyla sardım ona kaşıkla cici bebe yedirdim baksanıza nasıl yiyor. Bizde hep " yaşarsa mucize olsun" adı dedik. Allaha şükürler olsun yaşadı , şu an çok fırlama :) ama o kadar kötü yarmışlardı ki kafasını falan , tüylerini yolmuşlardı resmen , aradan iki ay geçti daha yeni tüyleri çıktı.


Bu da Mucizenin en yeni hali , fotoğraf biraz kötü çıkmış ama ne yapayım artık ele gelmiyor diğer kardeşlerinin yanında yaşayıp gidiyor , onları da çok seviyor :)

Yani kısacası ben küçücük bir kuşu yaşatmak için elimden geleni yapıyorum , millette ki bu canilik neden ? Bakın korkmak ayrı , nefret etmek ayrı bir şey. Olabilir bende bazen korkuyorum karşıma aniden köpek çıkınca ama gidip ona da zarar verecek potansiyele sahip değilim. He sana zarar vermediği sürece sen zaten hiçbir hayvana zarar veremezsin. Bence artık caydırıcı bir ceza verilmesi gerekiyor , acil kısmından bir yasa çıkmalı !


Gel gelelim diğer tatil meselesine. Eskiden otele falan gideceksem taa kaç ay öncesinden rezervasyon yaptırırdım , Arsuz'a teyzemlerin yanıma gideceğim zamanda , izinlerimi yazdığım gün (eski çalıştığım yerde nisan ayında yazıyorduk izinleri) ben hemen uçak biletlerini alırdım. Anam evlendik , hep apar topar oldu tatil meselesi. Hoş ilk evlendiğimiz sene balayına gitmiştik ve döndüğümüzde de koca yaz sadece bir kere Şile'ye , denize girmeye gitmiştik ama geçen sene damdan düşer gibi yazın çalıştığım yerdeki işten istifa edip , gecesine Çanakkale'ye gitmemize ne demeli ? Geçen sene Çanakkale tatili yazarken , bu sene için güzel bir otel'de tatil yapmak istediğimi belirtmiştim , sorun ne yaptın diye , hiçbir şey , öyle arada tatil sitelerine girip iç geçirmekle yetiniyorum :)

Anlayacağınız bu senede (en azından şimdilik) bir tatil planı yok. Ya Çanakkale ya Arsuz olabilir.Ama bunlar ev ortamı , otelde ki gibi rahat olamayacağım :) Belki bir tık beklediğim bir haber var o haber gelirse Bodrum olabilir ama çokta yüksek ihtimal vermiyorum.

Anlayacağınız hayaller Bodrum hayatlar yine İstanbul ..!

Saygılar.

4 yorum:

 1. Arsuz'a git Hatay yemeleriyle tatil yap bence, hem yni mekanlar da var artık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arsuza eskiden her sene giderdim canım ama herhalde en son 4 sene önce gittim . Şimdi yazarken fark ettim ben 4 yıldır gitmiyormuşum ya 😁 bakalım kısmet son dakikaya kaldı yine her şey ☺️

   Sil
 2. Great post , I'm following you , please follow me too

  makeyourfashionchoice.blogspot.com

  YanıtlaSil

Share