25 Aralık 2014 Perşembe

Buyaka AVM / İkea / Meydan AVM


20 Aralık Cumartesi , Sevgiliyle hafta içi plan yapmıştık. Öncesinde AVM 'de ki mağazaları dolaşıp hoşumuza gidenleri alacak sonrasında da yemek yiyip oradan da daha olmayan evimiz için mobilya bakmaya İKEA'ya gidecektik :)


Sevgili beni saat 13.00'a doğru aldı. Oy oy hava güneşli gibi gözüküyor fakat ne hacet buz buz :) Biz zaten atkı , eldiven ne varsa takıp takıştırmıştık. 
Güneşi gören herkes sokağa dökülmüş , biz ara sokaklardan  motorcağızımızla birlikte hiç trafiğe kalmadan bir baktık ki Tepeüstü / Ümraniye'deydik.


Meydan Avm


Buyaka AVM

Hepsinin dıştan görüntüsünü çekmişim bir Buyaka'nınkini çekmememişim anlam veremedim :)

Burası Bermuda Şeytan üçgeni gibi. İkea tam ortasında sağında Buyaka AVM, Solunda Meydan AVM.. Bu yüzden biz önce Buyaka Avm'ye girdik. 


İçerisi ne çok büyük (Bir Cevahir AVM gibi değil ) ne çok küçük.. Orta seviyelerde diyebilirim.. Fakat bir çok bilindik markaları bulabilirsiniz....Beymen, Bershka,Colin's,İpekyol,Lacoste v.s.


Biz bi mağazaya giriyoruz Sevgili Erkekler bölümüne , ben Bayanlar :) Sonunda ortada buluşup neleri deneyeceğimizi soruyoruz. Ben aslında şöyle hanım hanımcık , kısa olmayan bir elbise alma derdindeyim.  Yarın bir gün söz olacak şimdiden bakınmaya başlayayım son zamanlar da panik olmayayım diye düşündüm..(belirlediğimiz tarih var fakat daha şimdiden söylemek için erken ne olur ne olmaz diye pek duyurmak istemiyoruz.) Fakat kara bahtım kör talihim hiç istediğim gibi bir elbise bulamadım :( Üstüne üstlük moralimde bozulmaz mı ? Ya beğendiklerimin fiyatı çok fahiş ya da bedeni olmuyor .. Yani fiyat açısından da beğendiklerim 300 TL'den aşağı değil.Bir söz için de o kadar para vermek istemiyorum..Yeni yıl diye uygun fiyat olur dedim ama pekte uygu değildi yani.. Hele bir tane elbise gördüm hangisindeydi hatırlamıyorum ama o kadar cici ki gece mavisi , kalın dantelli içini belli etmiyor fiyatı 100 TL'di ,zaten sınırım da benim 100-150 TL bir baktım bedeni yok :( alt tarafı S ya S beden nasıl yok anlamıyorum :( 

Hem yoruldum , hem acıktım , hemde moralim bozuldu..Sevgiliyle yemek yiyelim dedik.Tam da bu Sevimli Ayıcıklar'a denk geldik. Jingle Bells'i çalmaya başladılar bir an da çoluk çocuk herkesler toplaştı :) 


Yemek yerine geldik.Ben MC , Sevgili KFC'den sipariş verdi. Karınlar bir güzel doydu..Fakat hani planlamıştık ya önce Buyaka sonra Meydan , en sonda İkea'ya gidecektik ya , nerdeee ? 2.5 saat boyunca hiç durmadan oraya gittik , buraya gittik onu giydim olmadı öbürünü beğendim bedeni tutmadı derken hem yorulmuştum hemde moralim bozulmuştu. Yemek yedikten sonra düzelirim diye düşündüm fakat o zaman da düzelmedi. Bu yüzden diğer mağazalara uğramak istemedim.


Günün sonunda aldığımız tek şey Sevgiliye Bershka'dan Deri Ceket :)

Ben elbise derdine düştüğüm için diğer almam gereken birincil ihtiyaçlarımı bile hatırlamaz olmuştum.Ne güzel Renkli pantolon alacaktım , pijama takımlarına bakacaktım , şirkette yılbaşı çekilişi yaptık bana çıkan çocuğa gömlek bakacaktım :) Karlos ve Yaren'den oy yo yo yo yo yo şarkısını söylesem yeridir :)

Başka bir Alışveriş posttunda görüşmek üzere..

Saygılar..

2 yorum:

 1. Unutulanları tamamlamak için yine alışveriş yapılır sebep olur hiç değilse :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet doğru söylüyorsunuz bu hafta sonu yine bir alışveriş macerası bizi bekliyor olacak ama bu sefer unutulanlar için :)
   Sevgiler ..

   Sil

Share