3 Ekim 2014 Cuma

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun İyi Bayramlar =)


              Yazacağım postlara biraz ara verip , mübarek Kurban Bayram'ınızı kutlamak istedim..Sevgili Şirketim sağolsun çalışanları unutmayıp daha önceden de olduğu gibi Divan'dan Bayram Çikolatalarını hediye ettiler :)

Ne yalan söyleyeyim yemek için sabırsızlanıyorum :) Ama yarına kadar sabretmem lazım..


Unutmayın ki Bayram Hatırlamaktadır..

Bizler de ilerde bir gün yaşlandığımız da, reklamlarda da görüyoruz çoluğunu,çocuğunu,torunlarını bekleyen ton ton teyzelerden biri olacağız. (ton ton dedeleri de unutmayalım) Bu yüzden bizi sevenleri , bizi bekleyenleri ziyaret etmeyi unutmayalım..

Mutlu,huzurlu ve tüm sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz iyi bayramlar dilerim..Kurban Bayramının Önemi ;


Kurban, Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasına ermek niyetiyle kesilen, kurban edilen, hayvan demektir. Kur'an'da geçen İbrahim peygamber ve oğlu İsmail ile ilgili kıssadan yola çıkarak, kurban kavramı, çok daha genel bir adanmışlığı, Allah için bireyin her şeyini feda edebilecek olmasını, Allah'a teslimiyeti ve ona karşı şükür içinde olmayı ifade etmektedir. Kur'an 'da Hac Suresinde geçen şu ayet, kurbanın islam inancındaki yerini özetler:
"Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir." (Hacc 22/36;37)  (Kaynak : Wikipedia)

6 yorum:

 1. sizin de bayramınız kutlu olsun inşallah torunlarının torunlarıyla geçireceğin güzel, sağlıklı ,mutlu bayramların olur sevgiler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin çok çok teşekkür ederim , umarım hepimiz bu dileklerinizi gerçekleştirecek ömrü bulabiliriz. Allah güç kuvvet sağlık versin..
   Size de iyi bayramlar..
   Sevgiler..

   Sil
 2. Sizlerinde bayramı kutlu olsun. Nice mutlu huzurlu bayramlar dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için .. Hep beraber sevdiklerimizle nice güzel bayramlara :))

   Sil
 3. Sizinde bayramınız mübarek olsun sevgilerr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler size de huzurlu mutlu iyi bayramlar dilerim :)

   Sil

Share