19 Eylül 2016 Pazartesi

Nikah Törenimiz - 24.04.2016 / Üsküdar Evlendirme Dairesi

Sabah saat 08.20 gibi kuafördeydim. Gece uyumam 3.30'u bulmuştu. Evimde son gecemdi hüzünlüydüm.Son kez odama bakıyordum gözlerim dolu doluydu evet sevdiğim insanla evleniyordum ama ne olursa olsun 26 yılını Annenle birlikte geçirmişsin yemeğim,kıyafetlerim herşeyim hep hazır oluyordu.Yeni bir hayata başlamak beni yoracak diye çok düşünmüştüm nitekim ilk zamanlar birşey bilememekten yoruldum sonrasında alıştım artık ustalaşma yolunda ilerliyorum :)Saçımın nasıl yapılacağını kına gecesi günü kuaförümle konuşmuştum . 1 ay öncesinden gidip prova yapmıştık ama topuz üzerineydi bende hiç sevmezdim topuzu ne yalan söyleyeyim. Saç toplamak bile bana göre değil.Eşimde dedi "topuz yaptırma boşuna mı uzattın o saçlarını "diye.Doğru 4 yıl boyunca sırf evlenicem diye uzatmıştım.Hoş ben 2015'de evleniriz diye düşünüyordum 3 senede anca uzar demiştim ama bir sene daha ertelenince sadece uçlarından biraz kestirmiştim oda evlenmeden 2.5 ay önce..Neyse kına gecesinde konuştuk "bu yaptığınız saçı yarım topuz şeklinde yaparsanız nikakta da açık bıraktırmış olurum " dedim.Nitekim öyle de oldu yarım toplattık duvak biraz uzun kalıyordu ama ben saçımdan dolayı hiç rahatsız olmadım.Sadece gecenin sonlarına doğru duvak biraz düştü o kadar :) Eee havada rahatsız edecek sıcak yoktu normal seyrindeydi..Saç,makyaj, gelinlik giyimi v.s. saat 11.00 gibi hazırdım. Bu arada orada bir gelin adayı daha vardı oda Üsküdar Evlendirme Dairesinde evlenecekti ve ne oldu dersiniz kızla gelin odasında karşılaştık hadi onu geçin kıbrıstan balayından dönerken havaalanında bile karşılaştık :) Serhat geldiğinde ben hazır bekliyordum direkt fotoğraf çekimine gittik. Bununla ilgili farklı bir post yazacağım. Bizim sağdıcımız Mahmuttu :) Eşimin arkadaşı . Normalde kızın arkadaşları olur ya ben istemedim biri Ankaradan geldi zaten diğeri de hamile hamile koşturmasın dedim. Mahmut sağolsun herşeyimize koştu . 


Gelin arabamızın Y&S harflerini özellikle papatyadan olmasını istedim :) Zaten son iki günde bulunan bir gelin arabası oldu :) Neyse dış çekim fotoğrafları bitti Saat 14.00 gibi beni eve bıraktılar. Eve geldiğimde bütün börtü böcüğü,çalıyı çırpıyı gelinliğimde toplamıştım.Annem beni silkelemekle meşgüldü ay birde korktuğum başıma gelmez mi affınıza sığınarak söylüyorum ama tuvaletim geldi.Hepte merak ederdim gelinlikle insanın hiç mi tuvaleti gelmez diye valla benim geldi o kadar komikti ki tarlatanı çıkarttık (zaten ayağımdaki ayakkabılar o kadar mahvetmişti ki beni eve gelince direkt onları çıkarttım)sonra annemle birlikte tuvalete girmek zorunda kaldım heyecandan diye düşündüm :) Allahtan bir daha gecenin sonuna kadar hiç gelmedi.Ben gayet rahat bekliyordum evde yengemler geldi "heyecanlımısın" dediler "yoo" dedim gerçekten de hiç o an heyecanlı değildim sonra eşimin konvoyunun sesini duydum "Allah" diye kalktım yerimden nasıl heyecanlandım anlatamam size..


Kız evine gelindi. Kurdelemi kuzenim Muhammet bağladı. İnsan o an duygulanıyor fakat ben ayakta durmaktan yorulduğum için duygusallığa kapılamıyordum gülüyorum farkındaysanız. Üstüne üstlük tam dua edilecek benim elimde çiçekten edemiyorum ki dua geriye atıyorum çiçeği artık edebildiğim kadar ettim Allah kabul etsin . 


Saat 16.00'a geliyordu biz evden çıktık.Bizimde şansımıza o gün bisiklet yarışımı ne vardı ve bir çok yol belli bir saate kadar kapalıydı. Nikahımızda saat 17.00'daydı.Korktuk trafiğe kalırız diye ama neyse ki öyle aman aman bir trafik yoktu beklediğimizden daha erken gittik.Üsküdar'a doğru yaklaşıyorduk ki ne oldu dersiniz yağmur yağmaya başladı ama öyle böyle değil.Ben zaten diyordum doğduğum günde yağmur yağıyordu evlendiğim günde yağar diye nitekim tezim tuttu. Allah'ın işi bereket,rahmet..Neyse Allahtan çok uzun süreli olmadı da "en azından inince ıslanmam"dedim.Fakat indiğimde gelinliğime bir su geldi gelinliğin alt tarafı pislendi.Bir yandan da Serhata kızıyorum hayır onunda suçu yok :) Gelinliğin arkası uzun o arkasını tutmakla meşgülken ben ön tarafı daha tutamadan ıslanıverdi neyse ki çokta görünmedi.Nazar nazar :)


Gelin odasına gittik. Biz önceden fotoğraf ve video çekimi için anlaştığımız için gelin odasına geldiler biz fotoğraf çekinirken o an kameraya da çektiler. Biz eşimle izlerken kendimizi foto model gibi hissettik anlatamam :) Maalesef o fotoğraflar digital ortamda olmadığı için yayınlayamıyorum ama çok beğendik hiç shop falan da yok valla ona rağmen çok güzeldi yalnız artık gülmekten ağzım ağrıyordu benim gibi fotoğraf çektirmeyi hatta fotoğraf çekmeyi seven bir kızı fotoğraf çektirmekten soğuttular.


Benim nikah şahitliğimi çocukluk arkadaşım Mehtap ve Liseden beri dostluğumuzun bozulmadığı Havva oldu.Serhatınki de Mahmut ve Emrullah.

İşte o an geldi kalbim yerinden fırlayacak gibiydi o sağ taraftaki perdenin arkasında yüreğim hop ede ede bekledim..


Giriş anımız..(maalesef şarkı seçme gibi bir imkan verilmedi yoksa farklı bir şarkı buldum bari siz çalın:) "ATEŞ BÖCEĞİM" hem eskilerden hem kimseninkin de duymadım hem de eğlenceli çıkış anına da çok yakışıyor provasını yapmıştım:))Benim EVET demem..
Serhat'ın EVET demesi ve ayağa basma faslı :)


Şimdi biz bunları önceden kararlaştırdık yani önceden kararlaştırdığımız şey işte ben "sonsuza kadar evet "dicem eşim" tüm kalbimle evet dicek" hatta bunu demeden önce biraz duraksayacak "ben ne diyordum "dicek falan diye konuştuk ama o an o kadar heyecanlı ki resmen kalbimin ağzımda attığını hissettim diyebilirim.Bir an diyemem diye düşündüm hatta Serhata'da ben" bu gidişle diyemicem galiba" demiştim gelin odasında.Ama o an bir cesaret geldi ve söyleyebildim hatta söyledikten sonrada Serhata baktım orada o saçma gülüşü yapma sebebim ise "baaak ben söyledim" der gibiydi. Neyse sıra eşime geldi oda "ben ne diyordum hayatım"dedi ben onu dürttüm kolumla ve hatırlamıyorum izlerken fark ettim :) sonra oda işte" tüm kalbimle evet"dedi..Ayağa basma faslı ise çok daha komik farkındaysanız eşimin gerçekten boşluğundan yararlanarak bastım. (beklemek istemeyenler için videonun 1.38 saniyesinde:))Şimdi bize fotoğrafçı demişti "imza atarken bir yandan fotoğrafa bakmak zor oluyor siz önce imzalayın sonra bana bakın "dedi. Neyse işte evetler denildi o sırada ben imza atıyordum Serhat kulağıma "imzayı at sonra fotoğrafçıya bakmayı unutma " dedi bende "tamam"dedim.Neyse bende sıkıntı yok ben fotoğrafçıya baktım ama eşim bakmayı unuttu bide o söylediği halde :) ay ben videoda o kadar komiğim ki fotoğrafçıyı göstererek"buraya neden bakmadın diyorum" fotoğrafçıda"söyleyin nikah defterini alsın çekeriz tekrar"dedi bende serhata söyledim oda adama dönmüş onu söylüyordu( benim aklımda da hiç ayağa basmak yoktu yemin ederim aklımdan gitmiş) O sırada Ece'ye baktım Ece"ayağına bas "dedi ben hemen aşağı baktım ayağına bastım şok oldu Serhat.Nasılda kahkayı kopartmışım baksanıza :) 

,


İşte evlendirme cüzdanı verildi.Nikah memuru gitti bende Serhata "eee gelini öpebilirsiniz " demedi dedim alnımı uzattım oda öyle öptü. Allahtan duvak suratımda kapalı değildi. Kapatmayı da neden istemedim sadece nikah yapılacacaktı ve tüm nikah boyunca duvak suratımda kapalı olacaktı . Bana kalsa ben duvakta takmayacaktım ama taktım işte.
Nikah şahitleriyle beraber fotoğraf çekildi.. Sağolsun teyzemde fotoğraf makinesiyle bol bol fotoğraf çekmiş de elimde çok güzel fotoğraflar oldu :)

Teyzem ve Kuzenlerim
Bu fotoğrafı inanılmaz çok beğendim.Arkadaşımın oğlu çekmiş.Fotoğrafçıdan bunun orjinalini de çıktı olarak aldım.Anlaşmamışz da video çekimi ve 12 miydi 15 tane mi ne fotoğraf vardı üzerinden 5 ay geçti neredeyse hatırlamamam normal.Ben AKYOL fotoğrafçılığın fotoğraflarını inanılmaz beğendim. Shop olmamasına rağmen bile çok net fotoğraflar ve herkeste aynı şeyi söylüyor.

Takı merasimi oldu oradan da eğlenceye gittik ama tek birşeye o kadar içten kızdım ki hala daha söylenir dururum bu gidişle daha da söylenirim.Benim en güzel günümü mahveden o insandan o çıkacak zaten..Ben bu gelin çiçeğimi çok beğenmiştim. Atmak içinde ayrıca bir gelin çiçeği ayarlamıştım onuda nikah şekerinini içine koymuştum sağolsun BİRİ o çiçeğide alıp götürmezmi ? KÖR galiba onun nikah şekeri olmadığını anlamayacak kadar ! Evet küçük birşey gibi görünüyor değil mi ama öyle değil işte ben kendi çiçeğimi atmadım ve o KÖR insan yüzünden gelin çiçeği atamamış oldum ! Bugünümü mahhvettiği için Allaha havale ettim onu...Ondan çıkacak o biliyorum işin tuhafı kim olduğunuda bilmiyoruz ama en azından eş dost değil kesin konu komşu oda benim taraftan zaten çok konu komşum gelmedi.Neyse sinirlendim yine!

Nikahıma taaa Kurtköyden gelen sevgili arkadaşım Demetin gelmesi beni en çok mutlu edenlerden biri oldu.Kalkıp Ümraniyeden gelemeyenler varda neymiş uzakmış(en azından benim tarafımdan değil) Al sana uzaklık Demetinki gibi olur demek geliyor yüzyüze gelsem söylerim ben zaten kendi huyumu biliyorum..Eh beklediğim insanların çoğu geldi gelemeyenlerin bazıları sonradan yazdı,bazıları hiç yazmadı da aramadı da bende o "bazılarıyla"konuşmuyorum.Daha doğrusu  "muhakkak gelicem","aa gelmez olurmuyum","seninkine gelmicemde kiminkine gelicem "diyen"bazılarıyla"konuşmuyorum.Bana böyle diyorsan, keyfiyen gelmiyorsan ,bide geçerli bi sebep göstermiyorsan bende konuşmam.Gelemeyenler yazdı , olabilir insanlık hali gelemez ama yazar nitekim benimde gidemediklerim oldu ben yazmışımdır hep.Yoksa zaten gelmeyecek insan canım kısmet,uzak biraz v.s. gibi önceden söyler bende gidemeyeceklerime önceden söylüyordum.Neyse benim öyle çokta bekleyipte gelmeyen kişi pek olmadı da eşimin kuzeninin gelmemesi ve özellikle ablası gibi gördüğü birinin gelmemesi Eşimi çok üzdü ve geçerli bir sebepte yok.. Ben detay vermiyim size..


Hem gelin ayakkabınızı daha sonradan da giymek istiyorsanız hem de eğer isimlerin silinmesini istiyorsanız kurşun kalemle yazın gördüğünüz gibi çok az kişi kalmış silinmeyen :) Hatta ayağım uğurlu geldi kuzenim evleniyor bile..

Kısacası oluyor işte böyle aksaklıklar diyorum.Saçım tam olsa ayakkabı sıkıyor, makyajım düzgün olsa gelin çiçeğim ÇALINIYOR. Geçmişe de gidemiyorsun olanla ölene çare yok derler ama insanında içinde kalınca söylenmeden duramıyor yalan yok :)

Siz siz olun yedek gelin çiçeğini atacaksanız çok sağlam birine verin çantasına falan koysun sonra benim gibi çıldırırsınız. Video da o kadar kızıyorum ki fotoğrafçı " sakin olun bu sizin en güzel gününüz "falan diyor düşünün :)

Eğlence yazımı daha sonra paylaşacağım artık ne zamana kısmet olursa :)


Saygılar..

46 yorum:

 1. Ömür boyu mutluluklar dilerim :)

  YanıtlayınSil
 2. Uzun zamandır bu postu bekliyordum inanır mısın ? :) Seni tanıştırdık, nişanladık, telli duvaklı gelin yaptık resmen :) kendi ailemden biri evlenir gibi takip ettim, ediyorum da :) Çok mutlu olun sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel bir yorum böyle :) doğru burada yaşadım herşeyi askere gönderdim , evlilik teklifi aldım , nişanım oldu ama sonunda evlendim :) evde internet yok maalesef hala yok yani bu yüzden ya telefonda ki internetten ya da anneanneme geldiğim zaman yazıyorum ( bugün mesela anneannemdeyim) evde internet olsaydı şimdiye bütün yazılarım bitmişti :) ara sırada olsa unutmadan yazıyorum elimden geldiğince işte..

   Sil
 3. Mutluluklar dilerim, çok güzel görünüyorsunuz. :)

  YanıtlayınSil
 4. Merhabalar, çok güzel bir gelin olmuşsunuz :) Mutluluğunuzun devamını dilerim :) Ben de sizi takibe aldım :) Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz :) Beğenmenize çok sevindim . Güzel dilekleriniz içim çok teşekkürler ..

   Sil
 5. Tebrik ederim ömür boyu mutluluklar diliyorum.Sevgiler

  YanıtlayınSil
 6. BlogunÜrdün dün keşfettim ve bir gece uykusuz kalarak( ki hiç pişman degilim) tek tek tüm postaların okudum;) öncelikle allah bir yastıkta kocatsin;) çok Candan ve dogal birisin.hiç tanimasam da sanki arkadasimmissin gibi hissediyorum ;)asker yolu bekleyen biri olarak kah kendimden bişeyler buldum,evlilik hazırlıkları için kah elime aldım kalemi notlar aldım, bazı postaların güldüm bazılarında duygulandım... ilham aldım senden, ben de Yazmalyım dedim.yeni yazılarını bekliyorum, onları da severek okuyacagimdan eminim♡

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun beni de çok duygulandırdı çok Mutlu oldum :) umarım gerçekten birşeyler katabilmişimdir. Blogger dünyasında çok şey öğrendim ben ve dedim ki bende birşeyler yapmalıyım birilerine birşeyler öğretmek hoşuma gidiyor :) çok içten bir yorum yapmışsın eminim sende öylesindir doğal candan :)

   Sil
 7. Yeniden tebrikler mutluluklar size...
  Ben de gelin çiçeği ile ilgili bi sıkıntı yaşanmıştım.
  Gerçek çiçekten rengarenk çok güzel bir gelin çiçeğim vardı, nikahtan sonra ben hep pistte olduğum için çiçeğim gelin masasında duruyordu. Düğün bittikten sonra daha ailem gelin masasındakileri almadan bir misafir benim çiçeğimi almış HATIRA OLSUN diye! Ki yakın akraba değil, tanıdık biri sadece. Ben düğünden sonra oteldeki odama gidince anneme söyledim, çiçeğimi güzel saklayın vs diye. Sonra bir telaş başladı benim çiçeğim yok piyasada!! Bütün otel ve ailem çiçeğimi arıyor :) Sonradan bir arkadaşım şu kadın aldı dedi. Sabahı zor ettim, kadının numarasını buldum, aslen Bodrumluyuz. Turgutreis'ten Gümüşlük'e kadını almaya gittik, gezmeye gitmiş hanfendi, kadının evi Bodrum merkezde oraya götürdük çiçeğimi aldım! Oradan balayına gittik! 4 sene oldu evleneli hala duruyor gelin çiçeğim :) azmin sonu :) böyle pürüzler hayatta her daim çıkıyor karşımıza ama önemli olan mutlu olabilmek, hayattan keyif alabilmek...
  sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuza gülsem mi ağlasam mı bilemedim traji komik bir durum olmuş ama gerçekten azminize hayranım tebrik ederim ben kim olduğunu da bilmiyorum ki bilsem bende ipin ucunu bırakmazdım diye düşünüyorum :) kucak dolusu mutluluklar size de ..

   Sil
 8. En son paragrafınızda yazmışsınız ya çpok doğru; ne yaparsanız yapın biri iyi olsa diğeri olmuyor. Yeni evlenen biri olarak düğün mekanım, gelinliğim, makyajım, nikah şekerim;davetiyem, dış çekimimiz herşeyim güzeldi; ama saçımı beğenmedim, ve gelinliğimin kemerini bi türlü bulamadılar ki görmemişler koyduğum yerdeymiş. Dış çekimi ayrı yaptığımız gün ise hem saçım hem makyajım çok güzeldi. Kına yakılırken el çiçeğimi bulamadılar mesela. O nedenle avcuma konulan altını düşürdüm. Masaları gezerken acele edicem diye birkaç kişiyi öpmeyi unutmuşum. Bu ufak detayların her biri için çok üzüldüm, ama işte elinde olmuyor insanın geriye dönüp değiştiremeyiz. Genel olarak güzel geçtiyse çokta takmamak gerek belkide. Benim bi arkadşaımın darbe sonrası idi düğünü iptal oldu mesela. Allah beterinden saklasın yani. sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet darbe sonrası çok düğünün iptal olduğunu bende çevremdekilerden duydum çok üzülmüştüm dediğiniz gibi Allah beterinden saklasın. Anladığım kadarıyla hiç dört dörtlük olmuyor bu işler bi aksilik muhakkak çıkıyor onu da nazara veriyorum . Bi de biz gelinler o gün çok unutkan oluyoruz ağzımız kulaklarımızda olduğu için. Herşeyi de düşünemiyoruz sonrasında unuttuklarımızı hatırlayınca üzülüyoruz ama ne yapalım geriye dönemiyoruz veya ikinci bi düğün yapma imkanımız olmuyor :) Allah Mutlu Mesut etsin . Amin !

   Sil
 9. Ömür boyu mutluluklar dilerim. Allah sizi birbirinize bağışlasın, bir yastıkta kocayın ^^

  O kadar güzel anlatmışsın ki anılarını canım ^^

  Bloğunu takibe aldım, beni de ziyaret edersen çok mutlu olurum :)

  www.lovviez.blogspot.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz ,
   Güzel Dilek'leriniz için çok teşekkürler bende hemen geliyorum :)

   Sil
 10. Ahh o mutlaka geleceğim deyip gelmeyenler. Yağmurlu hava da şemşiyesiz kalsın. Ben evlenirken öyle o kadar çok gelmeyen oldu ki. Olan aksilikler akrabaların çıkardığı huzursuzluklar. 2 sene olmuş ama aklıma geldikçe hala sinirlenirim. Neyse eşinle mutlu huzurlu olman önemli olan. gerisi gerçekten boş. Çokta güzelsiniz Allah nazarlardan korusun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için :) aynen dediğiniz gibi geleceğiz deyip gelmeyenlere bende pek kızdım hani yine çoğu beklediğim hatta beklemediğim de çok kişi geldi ama özellikle gelicez deyip gelmeyenlere ve sonrasında arayıp soymayanlara ben resti çektim diyebilirim :)

   Sil
 11. İade-i ziyarete geldim. Ne güzel, ne kadar içten yazıp görselleştirmişsiniz oradaymışım gibi hissettim. İnşallah hep çook mutlu olursunuz! <3 :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz :)
   Güzel dilekleriniz için çok çok teşekkürler ..

   Sil
 12. Merhaba, sizi çok içten samimi buluyorum. Düğününüz çok güzel geçmiş maşallah çok yakışmışsınız birbirinize.. Allahım mutluluğunuzu daim etsin :) Fakat instagram hesabınızı bulamadım sizi takip etmeyi çok isterim, sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler :) ne yazık ki kendime ait instagram hesabım yok daha doğrusu dondurulmuş bir durumda . Yakın bi Zaman'da açmayı düşünüyorum buradan yayınlarım :)

   Sil
 13. Çok yakışıyorsunuz bir ömür boyu mutluluklar dilerim :)

  YanıtlayınSil
 14. Çok güzelsiniiz, umarım hep mutlu olursunuz :) Takipteyim bana da beklerim :)

  YanıtlayınSil
 15. Merhabalarr,
  Blog keşif etkinliğinden geliyorum :)
  Sizi takibe aldım,bende bloguma beklerim :)
  http://www.maviyazar.com

  YanıtlayınSil
 16. sonsuz mutluluklar sizin olsun inşallah güzellik her kare mutluluk saçıyor resmen :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım daha güzel mutluluklar seninle olsun :)

   Sil
 17. Özledik amaaaa yaa ,����

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorma evde internet yok ya eskiden telefonun internetinden giriyordum sonra ne oldu dersin neredeyse iki aydır telefonum da bozuldu birde onu bekledim :)

   Sil
 18. Maşallah! Çok güzelsiniz *-*
  ❤❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım daha güzel mutluluklar seninle olsun :)

   Sil
  2. Yaaa çok teşekkür ederim! (:

   Sil

Share